Related Articles

20 Comments

 1. 1

  ugur

  Belediyelerin kurumların yarışmaları reklam amaçlı kullanmalarına dur demek gerekiyor.

  Reply
 2. 2

  ahmet orak

  bu yarışmalar artık itibarın kaybetmiştir bir daha bu tür projelere katılmayacağım o kadar emek boşa yazık kahramanlık öyküsü böyle bitmemeliydi

  Reply
 3. 3

  Nizzam

  Kimse kusura bakmasın ama 551 tane logo katılıyor ve hepside uygun değil denilerek “UYGUN LOGO BULUNMADI” diyorlar. Nasıl bir logo istersiniz Yüce İsa?
  Yarışmayı kazanacak logoyu çok merak ediyorum, galiba öyle muhteşem olacak ki muhteşemlikten çıldırıcığım, deliriciğim.

  Reply
 4. 4

  Biri

  Vay be 551 logo gönderilmiş fakat bir tane bile beğenilmemiş. Harcanan emeklerin hepsi boşuna gitti. İlerde kullanacakları logoyu merakla bekliyor olacağım.

  Reply
 5. 5

  sebnem

  551 tanet logodan 1 tanesinin bile uygun bulunamaması…… bende istenilen muhteşem logoyu görmeyi bekliyorum.

  Reply
 6. 6

  deniz

  Sözünü tutmayan bir belediyenin kahramanlığı ancak laftadır. Eminim ki katılımcı 551 logo içerisinden(ki hepsinde “emek” var) en az 100 tanesi yarışmayı kazanacak kadar başarılıydı, ama zaten yarışmanın ilan edildiği ilk günden beri gizli planları buydu : Halkı dolandırmak. Emeklere yazık…

  Reply
 7. 7

  Özge

  Seçici kurul toplanma tarihi de “Gelen eser sayısına göre belirlenecektir”… “Bakalım kafamıza göre, katılım düşük olursa canımız istediğinde, yüksek olursa da dırdırınızla uğraşmamak için doğru düzgün bi tarihte toplanırız” mealinde bişeyi utanmadan afişe yazmışlar. Belediye logo yarışmaları işini 3-5 sene önce bıraktım, halen bunlara katılandadır hata, başka bişey demiyorum.

  Reply
 8. 8

  duygu

  Değerlendirdikleri şeyi bir kağıt parçasından ibaret görüyorlar o yüzden ödülü vermek zor geldi anlaşılan. Herkesin saatlerce emeği bulunan bir durumda bu yapılan tam anlamıyla yüzsüzlük ve pişkinlik. Katılan yarışmacılar kazanmama riskini göze alıyorlarsa yarışmayı düzenleyen de istediği gibi bir logo ile karşılaşmamayı göze almalıydı. Yazık..

  Reply
 9. 9

  duygu

  Teşekkür ediyormuşmuş , kamuoyuna saygıyla duyurulurmuşmuş. Sizin kendinize saygınız var mı ki başkalarına olsun be. Kullanacağınız varoş logoyu merakla bekliyoruz. Gerçi utanmadan yarışma için hazırlanan logolardan fikir çalacağınıza eminiz, insanların zamanını çalarken yaptığınız gibi.

  Reply
 10. 10

  miniate

  yahu ne tuhaf insanlarsınız.. Yarışma sonuçlansa sonuçları beğenmiyorsunuz, sonuçlanmasa neden sonuçlanmadı diyorsunuz.. :)) herkes kendisi birinci olsun istiyor tabi..

  Reply
  1. 10.1

   deniz

   Zevkler tartışılmaz, herkes istediğini beğenip beğenmemekte özgürdür. Ama tartışılmayacak bir şey var ki, “verilen söz tutulmalıdır”. Eğer bir yarışma düzenliyorsan, bu yarışmanın kazananı ve kaybedenleri olmalı.
   UEFA’yı düzenleyen FIFA’nın, futbol takımlarının hiçbirisinin iyi top oynamadığını, bu yüzden kazananın olmadığını söylemesine, ödülleri de kendine cukka yapmasına benzer bu… Sizce böyle bir şey olabilir mi?

   Reply
   1. 10.1.1

    miniate

    kahramankazan belediyesi ile fifayı aynı kefeye koymanız çok hoş 🙂

    Reply
 11. 11

  nurcan

  elbetteki herkes birinci olsun istemiyor miniate sadece bu kadar katılım sonucu bu kadar emek ve zaman verilen işe saygıya tepki sadece katılmadığınız belli ki rahat konuşuyorsunuz.. tecrübe oldu işte belediye logolarına katılmamak:))))

  Reply
  1. 11.1

   miniate

   Üreten, çalışan insan için hiçbir emek ve zaman zayi olmaz sayın nurcan 😉

   Reply
 12. 12

  photoshopurfa

  551 tane logo yarismaya katiliyor hic birtanesi begenilimiyor neden 551 logo yayinlanmadi cunku amac katilimci toplamak amac reklam yaziktir ki emekler bosa giti

  Reply
 13. 13

  Müjgan

  Türkçe meali ödülü vermek istemiyoruz çünkü başkalarının emeğini çalmayı uygun buluyoruz ve bunu katılan 551 kişiye büyük bir saygısızlıkla açıklayabiliyoruz.

  Reply
 14. 14

  Mehmet

  Juriye sesleniyorum Madem 500 logoyu beğenmediniz oturun aradığınız logoyu kendiniz yapın.

  Reply
 15. 15

  yasemin

  Ben olsam yarışmaya başvuranlar arasında Belediyeye dava açardım emeğin karşılığı öyle verilmezse kata kat fazlası tazminatla alınır derdim kapak olurdu.bu ve bunun gibi Belediyelere.

  Reply
 16. 16

  etem

  Neden mansiyon ödülü vermiyosunuz 551 logo var ya 551 anladık birinci yok teşvik mansiyon ödülü verin en iyisine yeter kac oldu bu

  Reply
 17. 17

  Koray

  Yarışmalara katılmayı boşuna bırakmadım. Yıllardır aynı ayıplar ısrarla tekrarlanıyorken ısrarla katılmayı elbette doğru bulmuyorum. Hatta çalıntı olduğu ıspatlanmış logoyu çizen sözde grafikeri, yarışmanın ödülünü bağışladığı için işe alan belediye başkanı biliyorum. Yazıklar olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimden.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır...