Related Articles

45 Comments

 1. 1

  alibora

  bir kişi iki mansiyon ödülü alıyor yazık ya bu kadar da olmaz sorumsuzlugun kayırmacılıgında bu kadarı insanı tasarımdan soğutuyolar yazık yazıkkk

  Reply
 2. 2

  Şemdin Genç

  Son katıldığım yarışmaydı……Bir daha asla….

  Reply
 3. 3

  Berkay Sinan ÖZEL

  Kurallarda aynı kişi 2farklı tasarıma ödül kazanırsa bunlardan sadece birini alabilir diye bi kaide yok mu yaa :/ şaştım kaldım. bari bunların tasarımlarını da yayınlasalardı..

  Reply
 4. 4

  gına geldi

  bir daha yarışmalara katılanı … bu ne lan böle bari şu mansiyonları yayınlasalarda ne olduklarını görsek.

  Reply
 5. 5

  Mehmet

  Bari bir kişiye 2 derece verilmeseydi. Zaten kıytırık bi 5 gün tatil ödül var bari 10 farklı kişiye dağıt… 10 bin cebinizde kaldı rahat edin. Bu kadar basitleşti işte insanlık

  Reply
 6. 6

  defne

  Yorum yapan tüm arkadaşlara katılıyorum. bu katıldığım kaçıncı yarışma ve yine ödüle layık görülen yok, amaçları ne bu insanların anlamıyorum. Şuanda kullandıkları logonun mükemmel olduğuna mı karar vermişler : )) Akdeniz üniversitesine elimle verdim zarfı binlerce başvuru vardı. inanılmaz birşey bunlar paralarına kıyamıyorlar herhalde. mansiyon alan arkadaşları da adrasanda kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde tatil bekliyor :S

  Reply
 7. 7

  serdar

  arkadaş; kurumsal üniversite dersin, iletişim fakültesi dersin, tasarımcı sanatçı insanlar dersin ama aslında ha bizim köyün ihtiyar heyeti ha bunlar. Bu kadar amatörlük olamaz.

  Reply
 8. 8

  gmk?

  gmk ya şikayette bulunmalıyız insanları boş yere zaman kaybettiriolar haklarını yiyorlar adam akıllı jüri si olmadan yarışma düzenliolar. bu ülkemızdekı grafık tasarım meslegıne zarar werıor yarışmalar insanların haklarını yıyorlar kurumların kurumsalları tehlıkeye gırıyor (safranbolu beledıyesı vb ) buna tasarımcılar olarak dur denmesı gerekıyor bunu gmk yapabılır zaten görevide . şuana kadar bir cok yarışmaları ıptal ettıler duzenleyenler hıc bırıne ödül vermedıler ınsanları boş yere çalıştırdılar buna dur dememız gerekıo burdakı ınsanlar aptal degıl kos koca kurumlar eger secmıyecklerse odul wermıyeceklerse yarışma duzenlemesnler gtsın bı tasarmcıya yaptrsın eger yarışma duzenlıosa ödülü vermek zorunda ne sanıolar bunlar kendını akıllımı ? gmk ya bunları anlatmalıyız onların görecegi yok yoksa…

  Reply
 9. 9

  hakan

  Mansiyon alan arkadaşları tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Birinci seçemeyen bir jüriden mansiyon kurtarmakta bir şeydir ki eğer birinci seçilseydi içinizden biri olacaktı. Merakla eserleri görmeyi bekliyorum!

  Reply
 10. 10

  MS GRAFİK

  böyle bir saçmalık var mı ? kim bilir ne işler dönüyor orada…

  Reply
 11. 11

  alibora

  eserleri görmeye gerek yok bir sürü çalışmadan bir tane bile düzgün kullanılcak bi logo çıkmamış mı anlamıyorum ya o kadar uğraştık birsürü insanın emek hakkı yendi ayıp gerçekten akdeniz üniversitesi die girdik büyük üniversite diye ama bununda farkı yokmuş bizlerin emekleri yazık boş boşuna para ve kafa yorduk halbuki o kadar çalışma var ya bitane çıkmazmı insafsızlıktan başka bişe deil bi kişi 2 ödül kazanmış nasıl olucak o 10 gün mü tatil yapıcak kesin bi torpili vardır…..

  Reply
 12. 12

  Ertunç Öner

  Arkadaşlar sizden ricamız yorumlarınızı yaparken herhangi bir kişiyi rencide edecek, zan altında bırakacak yorumlar yapmamanız. Aksi olduğu zaman biz zor durumda kalıyoruz.

  Bir diğer ricamız lütfen Türkçe’yi imla kuralları içerisinde kullanalım.

  Aslında yarışma süreci gayet iyiydi, ilk 10 belirlenip içlerinden bir tanesi birinci seçilecekti. İlk 10 belirlenmiş ve kurul Üniversite’yi temsil edecek o “muhteşem” logoya ulaşamamış. En azından finalistler tatil kazandı, ve tahminimiz 10.000 Tl tutarındaki birincilik ödülü 10’a bölünerek mansiyon olarak dağıtılacak. ( Bazı yarışmalarda böyle olduğu için yazıyoruz, herhangi bir duyum yok)

  Yarışmada ilk 10’a giren arkadaşlar da çalışmalarını paylaşırlarsa yayınlamaya devam edeceğiz.

  Reply
 13. 13

  mansur uluca

  Böyle sorumsuzluk olmaz. Hep aynı sonuç cümlesi ”ödüle layık eser tespit edilemedi” Madem öyle mansiyon alanların eserlerini görseydik. Bir kişiye 2 ödül birden birden verildiği nerde görülmüş. Kuralları bilmeyen bir jüriyle ülke çapında logo yarışması düzenleyen bir üniversite. ”Işık saçan toplumu aydınlatan bir üniversite.” slogan bile hatalı. Işık saçan bir toplumu neyini aydınlatacaksınız? Ödül vermek zorunda değilsiniz. Birinci seçmek zorunda da değilsiniz Maden 10 kişinin ismi açıklandı eserleri de gösterilsin ki bu yarışmaya emek verenler başarısızlarını somut olarak görsünler.

  Reply
 14. 14

  tugba5588

  her yarışmada aynı terane bidaha da yarışmayla işim olmaz

  Reply
 15. 15

  defne

  Katıldığım kaçıncı yarışma ve yine sonuç aynı -birinci yok–Noterler birliği, su enstitüsü, van b. belediyesi, akdeniz üni…, günlerimi harcayıp da yaptığım tasarımlara yazık. Bencede artık biryerlere şikayette bulunmayılıyız.

  Reply
 16. 16

  RAFİDE

  ben böyle bi şey görmedim ayıp denen bi şey var o kadar yapıyoruz birinci çıkmıyor emek hırsızlığı var burada.

  Reply
 17. 17

  Hakan

  Yaa bırak allahını seversen bu kacıncı yarışma ya hep aynı şey 😐

  Reply
  1. 18.1

   Mehmet

   Ezgi Hanım size söylenicek söz yok GERÇEKTEN TEBRİK EDİYORUM İŞTE ŞİKE YOKTUR FALN DİYENLER BİR ZAHMET TIKLASIN BU LİNKE… Akdeniz Üniversitesi size hiççç yakışmadı bu.

   Reply
 18. 19

  mark

  http://img801.imageshack.us/img801/9913/logk.jpg alın görün tüm gerçekler ezgi de tam bir sherlock holmes 🙂

  Reply
 19. 20

  Şemdin Genç

  YARIŞMALAR YAPILIR
  HEYECANLA HAZIRLANIRIZ VE KATILIRIZ
  YARIŞMAYI DÜZENLEYENLER İSTEDİKLERİ GİBİ AT OYNATIRLAR
  SONUÇLAR AÇIKLANIR
  HAYAL KIRIKLIĞI VE GİDEN EMEKLER
  SONRA BÖYLE BOŞ BOŞ ELEŞTİRİLER
  MERAK ETMEYİN KİMSE BİZİ DUYMUYOR

  Reply
 20. 21

  Ahmet

  YORUM YAPAN ARKADAŞLARA BİR SORUM OLOCAK….SİZLER DERECEYE GİRSEYDİNİZ AYNI YOUMU YAPACAKMIYDINIZ????? ASIL SORUN NE BİİYORMUSUNUZ HERKESİN YAPMIŞ OLDUĞU TASARIMIN KENDİNE GÜZEL GELMİŞ OLMASI……….

  Reply
  1. 21.1

   Şemdin Genç

   İnan bana adam gibi birinciyi ve dereceleri seçmiş olsalardı itirazlar daha az olurdu ama yapılanlar tam üçkağıt tarzından. Dünya Su Günü Afiş yarışması gayet güzel bir yarışma oldu ve sonuçları hemen hemen herkesi memnun etti.

   Reply
  2. 21.2

   m. uluca

   Beyefendi! Sorun kazanmak veya kazanamamak değil.
   1- Bir kişiye iki mansiyon ödülü verilmesi hatadan öte bir anlam taşıyor.
   2- Mansiyon alan ödüllerin gösterilmemesi yarışmaya katılanlara saygısızlık ve vurdumduymazlık.
   3- ”ödüle layık eser bulunamadı!” cümlesi bu gibi yarışmalarda artık kabak tadı vermeye başladı.
   4- Kendi adıma söyleyeyim ki; daha önce de benzeri yarışmalara katıldım ama o yarışmalar şeffaftı.

   Reply
 21. 22

  serdar

  herkesin tasarımı kendine güzeldir de aga o logo ney ya selin 🙂 jüri büyük ihtimal elden gelenleri değerlendirdi gerisi salladı. zaten 2. ve 3.ye ödül olmamasından anlaşılmalıydı, 1. seçmeyecekleri belliydi… mimar sinan yaarışmasında olmaz umarım böyle bişey

  Reply
 22. 23

  ezgi gediz

  http://img801.imageshack.us/img801/9913/logk.jpg
  @ ahmet önce yazmayı ögren sonra yorum yap

  Reply
 23. 24

  Ertunç Öner

  Arkadaşlar siz de logonuzu yükleyip yorum kısmında belirtebilirsiniz. Link içeren yorumlar “onaylanmadan” herkese açık hale gelmiyor.

  Mansiyon alan diğer arkadaşlara ne yazık ki ulaşamadık ve şu anda yayınlayamıyoruz.

  Reply
 24. 25

  ezgi gediz

  selin sen meyve değil direkt karpuz vermişsin :)) bi de şu linkime tıklasan bi zahmet http://img801.imageshack.us/img801/9913/logk.jpg

  Reply
 25. 26

  serdar

  @selin;
  hemen efendim; ama öncelikle ben hiçbir şekilde tasarımdan anlamasam dahi logoyu beğenmeyebilirim işimi seninkinden iyi gördüğüm için değil, sıradan insan gözüyle. Benim zaten iddaam yoktu. Hee işe mesleki olarak bakacak olursak zaten o yaptığın uluslararası alanda veya ”binlerce kişinin katıldığı yarışma”da logo bile sayılmaz. Ne estetik, nede anlam bakımından, hocalarınız bir logo’da aranan özellikleri anlatmış olmalı aslında…. Hee birde bu işi yapıyorsan ilk önce eleştirilmeyi öğren bence. http://a1303.hizliresim.com/17/l/l5wwk.jpg

  Reply
  1. 26.1

   serdar

   öncelikle zaten tasarımımı seninkiyle yarıştırmadım normal sıradan bu işle ilgisi olamayan biri gibi yorumladım. ve mesleki olarakta bir geçerliliği olmadığını söyledim. Tasarım yeteneğin kadar, okuduğunu yorumlama yeteneğinde vasat… Yani ben yarışmaya katıldığım için tepkili değilim konuya. Orada hakkı yenen birsürü insan var. Yarıştırsak bile senin vektöründen daha verimli ve kullanılabilir.
   He birde o eşsiz değiştirmeye laik eser bulunamayan logonuz gülmek için birebir beni bekleme yani 🙂

   Reply
 26. 27

  hAkAn

  Selin hanım çalışmanız gayet başarılı olmuş. tebrik eder başarınızın devamını dilerim. Merakla diğer eserleri de görmeyi bekliyorum! Eminim yarışmaya katılan ve ödül alamayan eserler de çok başarılıdır.
  Tasarımları beğeni açısından tartışma konusu yapmak bence saçma!
  Yarışmaya gelecek olursak eğer; yarışmada birinci seçilmemesi hata. sonuçların geç açıklanması hata. mansiyon alan tasarımlarının yayınlanmaması hata. bu hatalardan dolayı insanların kafasında soru işaretleri oluştu. bence kendine tasarımcı diyen hiç kimse teklif etseler dahi torpil olaylarına girmez. eğer ki böyle bir olayın içine giriyorsa o zaten hırsızdır hiç bir şeyde tasarlayamaz sağdan soldan araklama yaparak bir şeyler yapmaya çalışır ondada başarılı olamaz.

  Reply
 27. 28

  Zeki Yucel

  Memleketin halini güzel özetliyor. Haram olsun.
  http://img801.imageshack.us/img801/9913/logk.jpg

  Reply
 28. 29

  ezgi gediz

  @selin kaç para virdilerse biz aramızda toplayıp 2 katını verelim bi daha logo cizme :)) ne zamandan beri google senin özelin oldu ?google’da ”logo cizdiğini sanan kız ”diye aratınca senin linkedin bağlantın cıkıyor.herkes bulabilir ,ne yapabilirim ki 😀 http://img801.imageshack.us/img801/9913/logk.jpg

  Reply
 29. 30

  Ertunç Öner

  Arkadaşlar mümkünse yorumları ikili tartışma şeklinde ilerletmeyelim. Aksi durumda tüm yorumları silmek zorunda kalacağız.
  Yapılan logoya mesleki anlamda yorumlar varsa hep beraber dinleyelim.

  Ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, Türkiye’de aynı isimde onlarca kişi var

  Reply
 30. 31

  citizen

  ezgi hanım olaya son noktayı koymuş, helal olsun.

  ben grafiker olmasam da, kendimce yaptığım bir tasarımı göndermiştim.
  neticede fikri beğenirlerse, yeniden düzenleyebilecek grafik sanatçıları var jüride.

  ama aradıkları böyle birşey değil yukarıda da zaten açıkça görülüyor 🙂

  eminim şu anda kullandıkları logodan çok daha iyileri tasarlanıp gönderilmiştir.

  Reply
 31. 32

  Mehmet

  Diğer mansiyonlar kendinize güvenseniz yayınlatırsınız. Bu iş böyle kapanıcak mı sadece mansiyon alan 1 taneyi gördün diğerleri 1. seçilemedi diye ne yaptıklarınıda mı göremicez.

  Reply
 32. 33

  ezgi gediz

  beyler – bayanlar şahsım adına şike olduğunu düşünüyor ve kamu davası açma niyetindeyim yalnız beraber imza toplar ve toplu dava acarsak etkin sonuç alabiliriz..yarışmaya katılıpta ,logo gönderenlerin destek icin bana mail atmalarını rica ediyorum .ezgigediz@gmail.com
  http://img801.imageshack.us/img801/9913/logk.jpg

  Reply
 33. 34

  Alp

  İşte yine çok güzel bir yurdum insanları yorumlama yeteneksizliği gerçeği,

  Her seferinde zaten doğru noktadan başlanır sonra aradan biri çıkar tartışmanın yönünü değiştirir; tartışanlar da hiç bakmadan balıklama atlar o yöne. Sonra da hep böyle oluyor. Bir dönüp de bakın aynaya neden acaba hep böyle oluyor… Aynı mantıksal hatalar ve hep aynı cümleler kurulmuş için olduğu olabilir mi ? Hareket tarzınızın klavye tasarımcılığından daha ileri gitmemesinden sonuçlanıyor olabilir mi ?

  Tabiki de bir birinci seçilmemesi saçmalık ve bu kadar insanın emeğinin hiçe sayılması ayıptır ve emeğe saygısızlıktır. Ama sözüm ona aydın kesim olarak dikkatinizi, enerjinizi ve öfkenizi seviyeyi ilkokul seviyesine indirgeyip de birbirinizle atışmanız, bir başka meslektaşınızın emeğine çabasına saygısızlık yapmanız size ya da kendi çalışmanıza ne değer katıyor ? Başka meslektaşınızın ortada olan çalışmasına böyle yüklenmek, profesyonellikten ve mesleki yorumdan uzak çoluk çocuk ağzıyla, laf sokmaya çalışarak, olayı kendi aranızda trip atma yarışmasına, sidik yarışına çevirerek kendi bencilliğinizi mi, kuyruk acınızı mı örtbas etmeye çalışıyorsunuz ? Bu davranış şekliyle, hiçbir fayda amacı gütmeden sadece zarar vermeye yıpratmaya moral bozmaya çalışarak kendi çalışmalarınızı değersizleştirmiş olmuyor musunuz zaten ? Ya da kendiniz mi öyle görüyorsunuz aslında ?

  Selin ve Serdar çalışmalarınızı tebrik ve takdir ediyorum. Başarılarınızın da devamını dilerim. En azından tasarımcılıktan dedektifliğe geçmeye çalışıp da onu da televizyondan izleyip öğrenen liseli gibi sağa sola saldırmaya çalışmak yerine çalışmalarınız ortadadır. Sağa sola sallayanlar daha kendi çalışmasını ortaya koyacak cesaret bile gösterememişler. Kendileri bile kendi çalışmalarına inanmıyorlar demek ki ya da herkesi kendileri gibi sandıklarından ortaya koyarlarsa kendi yaptıkları gibi saygısızca eleştiriliceklerini, saldırıya uğrayacaklarını sanıyorlar. Lafla peynir gemisinin yürümeyeceğini hala anlayamamışlar bence. Ergenlik maalesef herkeste aynı etkiyi göstermiyor bazılarında kalıcı oluyor… Kendine güvenmeme, kuyruk acısıancak teknoloji sayesinde ancak bu şekilde ortaya çıkıyor.

  Değer üretebilen, kendinden başkasını düşünebilip katkıda bulunabilen, aklı selim, megolaman ve ergen olmayan arkadaşlara tavsiyem şudur:

  Birbirinizin emeğine, çabasına,sanatına sataşmak sadece kendinizinki görmek ve bir tek kendi başınıza gelmiş gibi hareket etmek yerine(Bir de jüri tribine girmeden) bir araya gelin ve toplu şikayet toplu başvuru ve toplu hareket edin ve hakkınızı öyle arayın. Belki sizin bu çalışmalarınıza faydası olmaz ama daha sonraki çalışmalarınıza ya da başka meslektaşlarınızın emeklerine haklarına bir faydası olur. Fayda göremediğiniz için öfkelenip birbirinize sanki karar merciiymişsiniz gibi zarar vermeye çalışmanızın birbirinize düşmenizin mantıksal hiçbir açıklaması olamaz. Tek birşeye hizmet etmiş olursunuz o da birdahaki seferde gene aynı cümleleri ayn hayal kırıklıklarını size tekrar yaşatmaya devam edecek olan sisteme el vermiş olmaya onu desteklemeye.

  Saygılarımla,
  Çalışma hayatınızda başarılar,
  Alp.

  Reply
  1. 34.1

   serdar

   Tabiki haklısın alp, Fakat konu baya saptı; ben yorumumu yaptım beğenmedim ilk eleştiriyi yaptım logo hakkındaki Hanımefendide işine güvensizliğinden olmalı hemen logolarımızı yarıştırmak istedi ve yine lafımın arkasındayım bu işte biraz eğitim almış biri o görselin bir kurum için logo olarak geçerliliği olduğunu söyleyemez… Burada logoya bakarken, yorumlarken bu logonun sadece fakülte içinde 4.sınıfların katıldığı değil; Türkiye çapında yarışma olup ilk 10 a giren bir tasarım olduğunu unutmadan bakmalı ve bütün ters yorumlara açık olmalı. Bu kesinlikle ortama uyup yüklenmekle ilgili değil.

   Ben kendim hiç iş yapmasaydım da aynı yorumu yapardım şuan ki logolarına nasıl ki (hanımefendide muhtemelen öyle düşünüyordur ki öyle düşünülmese değiştirilmek istenmez) ”güzel değil” diyorsak o görsele de aynı yorumu yapıyorum.

   ”Türkiye’nin sayılı, kurumsal” bir üniversitesinden bahsediyoruz. koca Türkiye’de yarışma yapılıyor ki Türkiye’de böyle yarışmalara katılan mükemmel işler çıkıyor. Binlerce tasarım yollanıyor bin bir uğraşla sonuç ? hüsran.. Ben değil ama bunun için haftalarca kafa patlatan süper iş çıkaran insanlar var ve bu sonuç dalga geçmektir onlarla. İnsanlarında muhattapları (hiçbir tasarımı kendilerine laik görmeyenler) seviyesince üslup takınıp saldırması, öfkelenmesi, amatörce konuşması çok normal.

   Asıl mevzu problemim ise bu kurum bir devlet kurumu özel iş yeri değil bu şekilde ne olduğu belirsiz şekilde yarışma yapılıyor, o 10 binlik ödenek alındı mı ? alınmadı mı ? nereden alıncaktı ? kendi ceplerindenmi koyacaklardı ? 1. yok ortada yok, şuayibeli bir yarışma yapılıyorsa bunun getirilerine katlanılır. he yine yorumumu ters anlayıp ”dava aç” diyeceklere şimdiden cevap vereyim; Buradan toplanalım dava açalım gibi hukuken bir durum olamaz, bunu düşünmek çocukluktur zaten, dava açamadığım için oturup alkışlamak zorunda değilim sonuçta ortada böyle bir portal varsa imkanlar dahilinde tepkim budur…

   Reply
 34. 35

  Mustafa Gül

  bana da portal biraz akdeniz üniversitesinin tarafını tutuyor gibi geldi (muhtemelen bu yorumuda yayınlamazlar)

  Reply
 35. 36

  Ertunç Öner

  Selin Hanım’ın isteği üzerine yorumları kaldırılmıştır.
  Alp ve Serdar Bey’e ufkumuzu açtıkları için teşekkür ediyoruz.

  Mustafa Bey herhangi bir tarafı tuttuğumuz yok, tutacağımız taraf da her zaman tasarımcının tarafı olacaktır çünkü kendimiz de endüstriyel tasarımcı, mimar vb. meslek gruplarındanız. Neden böyle bir algıya kapıldınız açıkcası merak ediyoruz.

  Tekrar hatırlatmak istiyorum, herhangi bir yorum silmiyoruz. Link içeren yorumlar sadece onay için bekliyor. Reklam vb. kötü yönlendirmelerin önüne geçmek için bunu yapmak zorundayız.

  Reply
 36. 37

  figen

  Creative ajanlarla çalışın o zaman 2 logo arasından seçim yapın, neden emek çalıyorsunuz?

  Reply
 37. 39

  Sevil

  Şaşkınlıktan cümleye nasıl başlayacağımı bilmiyorum 🙁
  Tam da üniversitelerin logo tasarımlarıyla ilgili yarışmalara harıl harıl çalışırken, sonuçlanan tasarımları merak ettim ve buradayım 🙂
  Buradaki sohbet beni şaşkına çevirdi 🙁 Kişisel bir eleştirim olamaz ancak bir grafik sanatçısının türkçesi, imlası kusursuz olmalıdır ve bunun aksini kimse iddia edemez. Ve sanatın hangi dalıyla ilgili olursa olsun, sanatçının tavrı, üslubu başkalarından farklıdır. Elbette bu özellikleri grafik sanatçısı da taşır. Fakat olaylar karşısında daha sakin olmalıyız arkadaşlar…
  Ülkemizde her sektörde işler genellikle bu şekilde sonuçlanmıyor mu? Bizler de bunu biliyor ve yine katılıyoruz. İlk kez üniversitelerin logo tasarım yarışmalarına katılmak için çalışıyorken iyi ki buraya denk gelmişim diyorum. Her nedense bazı üniversitelerin bu döngünün dışında olabileceğini düşünüyordum. Verdiğiniz linklere baktım. Kazanan arkadaşlardan bir tanesi tesadüf olsun diyelim. Bakıyorum da jüri ve kazananlar genelde aynı üniversitelerden. Tabii ki katılmayacağım diğer yarışmalara, şevkim kırıldı. Öğrencinin yolu açılmalı katılıyorum, alınan birkaç ödül de çok güzel. Öğrenci için teşvik niteliğinde ödüllerdir, güzeldir. Ancak çok istisna yetenekler dışında, bilgi birikimleri, bakış açıları; grafik sanatıyla yıllarını geçiren kişilerle bir değildir çoğu genç yeteneklerin.
  Bundan 10 yıl öncesine yarışmalar düzenlendiğinde ülkemizin başarılı sanatçılarını görürdük. Ya şimdi? Neden!
  Böyle kızmakla sonuç elde edemeyiz ki!! İnanın kimse okumuyordur bile. Katılmayacağız arkadaşlar. Bırakın kendi içlerinde yarışsınlar, birgün tıkanacaklar belki farklı tasarımları özleyecekler. Saatlerce, günlerce beynimizi patlatıp piyasaya bedava fikir sunmayalım artık. A harfini şöyle yapayım, yanından da b’yi şöyle yaparım diye baktığı logoya pek çoğumuz nasıl yaklaşıyoruz bilirsiniz. Sonuçlanan başka logo ve afişlere de baktım. Tövbeler olsun işim olmaz 🙂 Çalışmalar tam bir fiyasko..Çok beğendim demeyi gerçekten isterdim ama ne yazık ki iyi değil. Küçülürse ne olur, siyah beyaz olursa ne olur, oran, hedef, tram vb,… bilgileri ne yazık ki sıfır. Emeğe saygı elbette, ama bilenlere de biraz saygı lütfen!! Bilgiden yoksun katılımcıları da ayrıca tebrik etmek gerekir cesaretlerinden dolayı 🙂 Değerli jüri üyelerine de please diyebilirim ancak … PLEASE!!!

  Saygılar…

  Reply
 38. 40

  ERGÜN

  Bu yarışma 2. defa mı yapıldı? Bizi temsil edecek birinciye layık bir tasarım bulamadık demişlerdi.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır...