Related Articles

10 Comments

 1. 1

  nurcan

  çalışmalar mimarlar odasının sitesindede bu sitesindede büyük olarak neden açılmıyor. tasarımın içeriğini göremiyorum. özgünlüklerini görmek isterdim açıkçası

  Reply
  1. 1.1

   Ertunç Öner

   Merhaba, iletişime geçtik büyük hallerini yayınlamaya çalışacağız …

   Reply
 2. 2

  Berkay Sinan ÖZEL

  2. tasarıma ayar oldum yaa!.. :/

  “bu kadar da basit olmamalı..” demek geliyor içimden =/

  Reply
  1. 2.1

   Sefa PALA

   Elbette tasarımı beğenmeyebilirsin, sonuçta öznel bir yaklaşım sergiliyorsun.Ancak ‘ayar olmak’ tabiriyle tasarım eleştirisi yaptığını zannediyorsan yanılıyorsun.Basitlik konusuna gelince; ‘less is more’ yani ‘ az çoktur’ minimalist felsefesi temel alınarak uygulanan bu afişte; içinden gelenleri iyi bir süzgeçten geçirmeli ve ‘kitsch’ olanı arama sürecini daha saygılı yapmalısın.

   Reply
   1. 2.1.1

    Berkay Sinan ÖZEL

    hayır aslında beğenmemek değil; sade basit bi tasarım yapmışsın ve küçük şeyle ödül alman sanırım bana koydu 😀 😀 😀 :)) ben de afiş göndermiştim ve bu kadar sade değildi ama temaya uygun yaptığımı düşünüyorum yine de.. O yüzden biraz kıskandım galiba ((: Kişisel bişey olarak algılama.
    aslında ../../.. yerine ‘sonsuzluk’ simgesini koysan daha iyi olabilrdi 🙂
    Çünkü nokta nokta koyunca sanki oranın doldurulması gerekiyomuş gibi bi izlenim çıkmış “bana göre”..Yine de kazanmışsınız, tebrik ederim 🙂

    Reply
 3. 3

  Şafak Erdoğan

  Bütün çalışmalar çok başarılı,hepsi birbirinden etkileyici.Jurinin işi baya zormuş sıralamada.Tasarımcı arkadaşları tebrik ediyorum.

  Reply
 4. 4

  Merve Atılgan

  Bence nagehan Demir adlı kisi Cok güzel bir calışma yapmış ve eğer olay minimalistik tasarımlar yapmaksa yukarıdaki arkadasamin dediği gibi bu kadar da basit olmamalı az çoktur düşüncesini bazıları biraz farklı yorumlamış şahsen benim tasarım artı emeğe Cok saygım var fakat bu afişlerin cogunda hiç emek varmış gibi gozukmemekle birlikte aynı zamanda jurininde değişik tasarımlara olan dar görüşlü yaklaşımını gösteriyor eğer zamansızlık sadece sonsuzluk sembolü ve camilerden ibaret ise bu calismalar da bi ozgunluk ve tasarım göremiyorum maalesef ki bu da Türkiye’de herkesin kendini tasarımcı olarak adlandırmasını ve neden bu kadar başarısız oldugumuzu kanıtlar nitelikte!! Yimede arkadaşları tebrik ediyorum.

  Reply
 5. 5

  Berkay Sinan ÖZEL

  http://img23.imageshack.us/img23/3336/vcbo.jpg

  benim katıldığım tasarım bu arkadaşlar.yorumlarınızı eksik etmeyin 🙂 Sağolun şimdiden

  Reply
 6. 6

  Cenk Dilaver

  Bakıyorum da hep dereceye girmiş olan tasarımlar aynı temada. Daha doğrusu hep sonsuzluk işareti üstüne olanlar ödül almış. Birçoğu dümdüz, herhangi bir artısı olmayan afişler. Ama 1-2 tanesini beğendim. Neyse jüride kimler varsa ellerinden öpeyim(!)

  Reply
 7. 7

  Ayca Guven

  3. tasarım ve son 2 tasarım çok başarılı. Emek vermek bazen en az çizgiyle anlatabilmektir derdini. Az ama öz olsun önemli olan o. Kazananları kutluyorum.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır...