1. Home
  2. GÜNCEL
  3. YARIŞMAYA KATILMANIN KAZANDIRDIĞI 3 DEĞER!
YARIŞMAYA KATILMANIN KAZANDIRDIĞI 3 DEĞER!
0

YARIŞMAYA KATILMANIN KAZANDIRDIĞI 3 DEĞER!

0
0

1. YARATICI FİKİR GELİŞİMİ

yaratici-fikir-gelisimi

Bir fikrin tohumdan sunuma gelişimi, sorun ve çözüm bağlamının oluşturulması, dağılmadan hedefe yönelik çalışabilmek, birer birer kazanılabilecek disiplinler. İster öğrenci, ister profesyonel olun, yarışmadaki fikir geliştirme sürecine dahil olup yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Unutmayın, işleyen demir ışıldar!

Yarışma konuları ile ilgili yeni araçlar ve kavramlar keşfederek çok boyutlu öğrenmeler yapabilirsiniz. Konu odaklı çalıştığınızdan, fikrinizi geliştirebilecek yeni fikirleri, araçları ve yöntemleri incelersiniz. Çözümünüz prototipleşebilir mi, var olan zamanda yetişir mi? gibi sorular yaratıcı kaslarınızı esnetmeniz için bulunmaz fırsatlardır. Richard Roger’ın bile hala davetliler de olsa yarışmalara katıldığını bildiğimize göre, bu süreç etkili bir geliştirici olmalı!

2. KAYBETMENİN TADI

kaybetmenin-tadi

Herhangi bir yarışmaya katılan ekibin ilk seferinde ödül grubunu tutturması %1-5 olasılık civarında. Bir girişim yaptığınızda da sizin için daha değerli olan sadece kazanmak değil, nasıl kaybettiğiniz, kaybetmekten neler öğrendiğiniz ve nasıl tekrar atağa geçtiğiniz? Bir bebeğin yürüyebilene kadar sürekli ve sürekli denemeler yaptığına şahit olmuşsunuzdur. İşte bu da sizin parkurunuz, düştükten sonra kalktığınızda diğer aşamayı daha bilinçli ve güvenli geçebilirsiniz. Üstelik uzun proje ayları geçirmeden, konu ve takvim odaklı bir yarışma seçerek kazanma ve kaybetme deneyimi kazanacağınız alanı belirleyebilirsiniz.

3. TASARIMLARINIZIN GERÇEĞE DÖNÜŞÜMÜ

tasarimlarin-gercege-donusu

Yarışmadaki tüm başvurular eşit şartlarda değerlendirildiğinden, ortam yeni tasarımcılar ile tecrübeli olanlar arasında bir oyun alanı yaratır. Yeterince olgunlaşmış bir fikirle her zaman şansınız vardır! Üstelik kazandığınızda tasarladığınız yapının, logonun, elbisenin üretim sürecine dahil olursunuz. İlk etapta ofisinize gelmeyecek müşteriye siz gidip kendinizi beğendiriyorsunuz, tutarlı kazanımlarla bilinen ve aranan bir ekip de olabilirsiniz… Herhangi bir ödül grubuna girdiğinizde yayınlarla kazanacağınız fark edilirlik, maddi kazançlara ek olarak gelir. Ödül alamadınız mı, gün gelecek bu altyapınız için farklı bir kulvar açılacak ve orada fikrinizi ilerleteceksiniz!

Görseller: pexels.com

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir