1. Home
 2. SONUÇLAR
 3. Isparta Belediyesi Logo Tasarım Yarışması Sonuçlandı
Isparta Belediyesi Logo Tasarım Yarışması Sonuçlandı
13

Isparta Belediyesi Logo Tasarım Yarışması Sonuçlandı

0
13

Isparta Belediyesi tarafından düzenlenen ve belediyenin logosunun tasarlanması amacıyla açılan logo tasarım yarışması sonuçlandı. Kurum tarafından aşağıdaki açıklamanın yapıldığı yarışmada birincilik ödülü verilmezken, ikinci Yakup Düha Ünal , üçüncü ise Numan Şahinoldu.

[quote]

Isparta Belediyesi  Logo Tasarım yarışması sonuçlanmıştır.

1.lik  Uygun bir tasarım bulunamamıştır.

2.lik Yakup Düha ÜNAL

3.lük Numan ŞAHİN

Katılımcılara teşekkür ederiz.

[/quote]

Comment(13)

 1. Bir yarışın finalinde 1.lik derecesi varsa derecelendirme 1.den itibaren yapılır ya da geçerli bir sebeple yarışma iptal edilir. Ne yani herkes koştu, mücadele etti, tasarladı ve bir iki kişi ipi önde göğüsledi ve peşinden diğerleri de başardı, geçti, beğenildi. Ama biz ilk geçene, başarılı olana, beğendiğimize birinci demeyelim, ilk geçene ” 2. ” peşinden gelene de ” 3. ” diyelim mi oldu? Saçmalığın daniskası! Bir yarışta, o yarışmayı diğer katılımcılardan önde bitiren varsa bu yarışmacı Birincidir. Net!

  Şimdiye kadar birçok kurum / kuruluş bu şekilde yarışma stratejisi ile tasarımcıları ve katılımcıları kandırdı ve bu hep böyle devam edecek. Yarışma ilanında, yüksek bütçeli birincilik ödülü lanse ederek, asıl seçilecek logo için aslında 2. olan ödülü layık görülmektedir. Bu; belediyelerin, kurumların ve kuruluşların ” Şark Kurnazlığı ” diye nitelendirilebilecek, ucuz ve basit politikalarından başka bir şey değildir.

  Varolan bu paranormal durumu; herhangi bir üst makam ne sorgulamakta ne de denetlemektedir. Zaten denetlemesi de beklenemez, hadi diyelim ki denetledi, sorgulandı. Mutlaka önceden haber verilir, ” – Bak biz sizi denetleyeceğiz, ona göre! ” diye. ( Öyle şey olur mu? demeyin. Koskoca pandemi denetlemeleri bile birkaç gün öncesinden ana haber ve interaktif ortamda bangır bangır söyleniyor. )

  Herhangi bir yasa, kanun ya da yönetmelikten soyutlanmış bir şekilde, evrensel değer yargılarınca; katılmış ve başarı göstermiş tasarımcıları takdir ediyor, ikinci diye yazdıkları arkadaşı Birinciliği için de ayrıca tebrik ediyorum.

 2. Emek vererek ve zamanımı harcayarak hazırladığım üç adet logo vardı. Bu logolarla şartnameye uygun şekilde yarışmaya katıldım. kullandığım uygulama sayesinde gördüm ki maillerime bakılmamış bile. Birinci seçilmemiş, geri kalan dereceye girenlere ödül vermişler ama logolar ortada değil. Bu durumu neye yormalıyım?

 3. Gerçekten insanın tasarım heyecanını kıran bir muamele gösterildiğini düşünüyorum katılımcılara karşı. Elbette her zaman daha iyileri olabilir ancak ne kazanan tasarımı (kazanan da yok tabi ki) ne de bir tasarım hikayesini görebildik. Katıldığım hiçbir yarışma da böyle belirsiz basamaklarla karşılaşmadım. Ancak bu yarışma da bana her tasarıma gerekli değerin verileceği yarışmaları seçmek gerektiği tecrübesini kazandırdı.

 4. Belli ki siz sahtekarsınız! 5 bin verip gönderdiğiniz 2. arkadaşın ödülünden artan 7 bin lira boğazınızda dursun inşallah. Sizin gibi kurnazlar ve emek hırsızlarının yer yüzünden silinmesini dilerim.

 5. Hazırladığım ogo tasarım çalışmasını e-posta ile gönderdim. Hiçbir yanıt e-postası gelmediğinden belki karşı taraf gözden kaçırmıştır diye tekrar gönderdim. Sonra belediyenin WhatsApp hattına yazdım. Tam 5 gün sonra Fatih bey e-postanız bize ulaşmıştır şeklinde yanıt aldım. Ben açıkçası 1.liğe layık iyi tasarımların birileri tarafından silindiğini düşünüyorum. Diyeceklerim bu kadar.

 6. Düşünsenize yarışma yapılıyor koşuluyor 1.ci yi görmezden gelip 1.ciye 2.ci olarak lanse edilip büyük para çukkalanıyor belediyenin cebine haram olsun

 7. Bunlar iflah olmazlar 1. Yokken 2. ve 3.’yü nasıl seçebiliyorsunuz. Ey bre insaf yoksunları ey bre kendinden bi çare haberi olmayan insanlar. Onca katılan yarışmacıların emeklerini iç ediyorsunuz. Bir katılım olmuşsa o katılımcıların emekleri arasından 1. 2. 3 . seçilir yada beğenmeişseniz. Yada sizin UCUZ TABİRİNİZLE LAYIK GÖRMEMİŞSENİZ 2 ve 3. yü de seçmezsiniz. Bizde sizin adil davrandığınızdan şüphe duymayız. Burda sadece bizde uyandırdığı çağrışım şu çifte standart !! YAZIKLAR OLSUN – Kul Hakkı yemek büyük günahsa bunun günahlar arasındaki yeri nedir size soruyorum !!!

 8. Geçen yıllarda yapılan Ankara Kahramankazan belediyesi logo tasarım yarışmasında yanlış hatırlamıyorsam 552 logo katılmış ve belediyemize uygun logo bulunamamıştır diye yayınlamışlardı.Gerisini siz düşünün artık.

 9. tamamen ahlaksızlık. neler çevirdiğinizi amacınızın ne olduğunu biliyoruz. ahlaksızsınız.

 10. iyiki de katılaMAmışım sizin gibi ucuz insanların yarışmasına, veremeyeceğiniz ödülü duyurmayın!!!
  yüzlerce tasarım katılmıştır ve eminim ki içlerinden çok güzel ve kaliteli olan elbetteki vardır. asıl sizler layık değilsiniz onca emeğe !!!

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir