Related Articles

25 Comments

 1. 1

  EMRAH

  Hiç vermeseymişler ..1500 lira nedir ya..pinti ve bedavacı yerli malı patronların tasarıma biçtiği değer de bu kadar olur ..! Umarım dandik bi tasarım olur kazanan 🙂

  Reply
  1. 1.1

   Gezici tasarımcı

   Aynen öyle tasarıma biçilen değer buyken markaların hali de bu şekilde oluyor. Katılan arkadaşlara sabır diliyorum.

   Reply
  2. 1.2

   Berkay

   Merhaba, her firmanın bütçesi ve anlayışı farklıdır. Bahsedilen firma dünya teknoloji devi olan bir firma değil. Muhtemelen bir aile tarafından kurulup işletilen ufak çaplı bir proje. Bütçeleri yettiğince verebilecekleri miktar budur. Neden böyle bir yorum yapma gereği hissettiniz? Şirketler tasarıma hiç özen göstermese, şirketler tasarıma özen göstermiyor dersiniz. Şirketler tasarıma özen göstermek istediklerinde paha biçilen fiyatı beğenmezsiniz. İzin verin, 2 sene sonra daha büyük ödülle tekrar yarışma yapabilirler. Siz ömrünüzü 1500 TL için bu yarışmaya vermek zorunda değilisiniz. 1500 TL değerinde bir iş yapabilirsiniz. Sırf sahip olduğunuz ve bir virüs gibi yaydığınız bu anlamsız fikirler yüzünden bir çok küçük işletme böyle faaliyetlerden uzak duruyor. Lütfen firmanın taleplerine biraz saygı gösterin. Ben bu yarışmaya katılacağım ve hiçbir ödül talep etmiyorum. Bir ürün üretmek ve ” bakın bunu ben yaptım” diyebilmekten daha büyük bir mutluluk var mıdır?

   Reply
   1. 1.2.1

    Metin

    Berkay bey,
    Yazdıklarınızın bir kısmına katılıyorum.
    Fakat sonunda “ben ödül talep etmiyorum, ben yaptım demekten daha büyük bir mutluluk var mıdır” kısmı çok abartı olmuş.
    Bu bir yarışma. Ödül, yarışmaya katılımı arttıran, cazip kılan ve de insanların verecekleri emeklerin karşılığı olarak ödenir.
    Örneğin bu mesleğe 15 yılını vermiş sayısız iş yapmış bir tasarımcı neden ödül talep etmeden “bunu ben yaptım” demek için vaktini ve tecrübesini harcasın. Sizin dediğiniz şey ancak bu işlere yeni başlamış birinin hisleri olabilir. Kaldı ki o bile maddi anlamda desteklenmeli. Hiç bir kurum size hizmet satarken, hiç bir market size ürün verirken, size hizmet etmekten daha büyük bir şey yok bundan karşılık istemiyoruz diyor mu? Çok abartmışsınız. Sözlerinizin samimiyetine inanmasam firmaya yalakalık yaptığınızı düşüneceğim. Ayrıca bir ambalaj tasarımı için küçük bir firma olsa bile ödül gerçekten düşük. Bu anlamda diğer arkadaşların kaygılarına da katılıyorum. ama en azından firma böyle bir yarışma yapmak istemiş katılmak isteyen katılır. Ödülü cazip bulmayan katılmaz bu insanların kişisel tercihi..

    Reply
 2. 2

  ELZEM

  RENK SINIRI VARMI ?

  Reply
 3. 3

  Designer

  Sömürücü yarışmalara katılım göstermeyin lütfen.

  Bu gibi firmalar işe bir tasarımcı alsın veya bir tasarımcı ile çalışsın bu gibi bedavacı yaklaşımları kınıyorum. Ayrıca sitenin bu gibi yarışmaları reklam etmesine tepkiliyim mesleğimize zarar vermeyin!

  Bu bir yarışma değildir bu kadar ucuzcuysanız gidin işinizie Armut denen yerde yaptırın! (adı üstünde)

  Reply
 4. 4

  grafakir

  o ödül ne ya az ücretle bir sürü tasarım ve sonrasında değişiklik yapılmasınıda isteyebilirlermiş amanda aman ne uyanıksınız siz:D 😀 şaka gibi..

  Reply
 5. 5

  ahmet ufuk

  merhaba bu tasarım kutu şekliyle mi yoksa kutu üstündeki grafikler ile ilgili mi ?

  Reply
 6. 7

  adil

  ne ödül be…harca harca bitmez…

  Reply
 7. 8

  Kaan Kaan

  Bir yarışma düzenle, 1500 tl gibi komik bir ödül belirle, üstüne bir de ” Başvuruların istenilen kalitede olmaması halinde organizasyon komitesi herhangi bir ödüllendirme yapmama hakkını saklı tutmaktadır.” diye bir şartname yaz. Bu işi yarışma yöntemiyle çözeceksen, o parayı gözden çıkaracaksın. Miss Turkey yarışması düzenleyip, katılanlar yeterince güzel değil diye ödül töreni yapılmayacak mı yani? Sonuçta tüm katılanlar çöp dahi olsa, en iyisini seçmek ve ödüllendirmek zorundasınız. İster kullanırsınız, ister kullanazsınız. O kısmı size kalmış.

  Reply
 8. 9

  ARTI ARMATUR

  DUYURU!
  Değerli Katılımcılar,

  Yarışmamıza olan yoğun katılımdan dolayı,
  sonuçların açıklanması 12 Mart 2018 tarihine ertelenmiştir.

  Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla.

  Reply
 9. 10

  Metin

  Bir kere de zamanında açıklasanız şu yarışma sonuçlarını….
  Sadık kalsanız sözünüze..

  Reply
 10. 11

  Metin

  12 Mart oldu hani ne zaman açıklanacak?

  Reply
 11. 12

  umut şen

  Merhabalar ne kadar dikkate alırlar önemserler bilmiyorum. Herşey bir bütün önemseseler zaten 6 Mart günü açıklayacakları sonucu yoğun talep bahenesi ile 12 Mart’a ertelediler. 12 Mart oldu sonucu bildiren yok. Ben bir kez daha şunu anladım ucuz etin suyu kara olurmuş. Cidden firma kalsınsın büyüsün gelişsin ve ülke kazınsın diye bir yarışmaya giriyorsun sonuç hüsran… Hangi dinden olursan ol hangi inançtan olursan ol en önemlisi dürüstlük ilkesi herşeyin başını çekiyor. Avrupalı avrupalı diyorsunuz demediğinizi bırakmıyorsunuz ama sonuçta adamlar cidden çok dürüstler neyse o herşey zamanında 10 yıldır almanyada yaşadım bir şeyini görmedim. Tuhaf bir yaklaşım şekli firmanın yaptığı. Git bir ajansla çalış yada birden fazla ajansla yada cidden iyi bir tasarımcı al vs. Bir daha böyle ucuz yarışmalara katılmayacağım. Sizlerde katılmayın ve protesto edin bence. Sizler emek harcayıp değer verip yarışmaya günlerce hazırlanıyorsunuz ve sonuç bu şekilde bugün ayın 13’ü ve hala birşey yok hala açıklama yok. Bu yarışmayı hazırlayanlara ağır şartlar koyun ve sonuç her ne olursa olsun saat sabah 10:00’da sabah açıklanma zorundalığı olsun. İnsanlar dikkate alsınlar. Yaptırım gücü olsun. Eğer açıklamayanlara ceza kesinlsin ve yarışma iptal olsun. Markalarına verdikleri büyük zararı unutmasın artı firması bunu düşünsünler marka bilinirliği açısından da kötü bir durum onlar için iyi günler.

  Reply
 12. 13

  mehmet

  Yapılan şey emek harcayan tasarımcılara saygısızlıktır. Firma reklam yapmak istersen bir çok tasarımcıyı üzerek kötü reklam yaptığının farkında değil. Bu yarışmaya girip tasar emek harcayan tasarımcıların para kaygısı yok demektir. Zira ödül tasarımın hakkı değil. Sorunlar yaşanmış olabilir ama en azından duyuru yapmak gerekir. Diğer bir senaryo eğer bir kaç tasarımcı ile irtibata geçip düzenleme yapılıyorsa bir çok insanın hakkına girip ticaret yapmaya devam edecek firmaya kul hakkı ile başarılar diliyorum…

  Reply
 13. 14

  ARTI ARMATUR

  Merhaba, yarışmamızın sonucu belli olmuştur.Bugün akşam üstü kazananlar websitemizden ve ,www.tasarimyarismalari.com adresinden duyurulacaktır.
  Yarışmalara katılım hakkı bireylerin tercih meselesidir.Yarışmamıza katılım sağlayan değerli yarışmacı arkadaşlara tekrar teşekkür ederiz.
  Anlayışınızın için teşekkürler.

  Reply
 14. 15

  mehmet

  Halen bir açıklama yok insanlar size zaman ayırmış bari bir duyuru yapıp özür dileyin. Ayrıca ödül alan tasarımlarla birlikte açıklama yapılmaması yarışmanın sorunlu olduğunu gösterir. Genelde bu tür yarım alarda tasarımcılarla irtibata geçerler düzeltme isterlerler ve geç kalırlar. Tasarımı bedavaya getirirler.

  Reply
 15. 16

  Ertunç Öner

  Merhaba,
  Tarafımıza yapılan bilgilendirme sonucunda kazanan isimler aşağıdaki gibi olmuştur.

  1.Ödülü : Ensar Alp KARADAĞLI
  2. Ödülü : Nilay ODABAŞ
  3. Ödülü : Seyfettin Güler
  Mansiyon Ödülü : CEMRE ŞAMASAS

  Reply
 16. 17

  Metin

  Kazanan tasarımlar paylaşılacak mı?

  Reply
  1. 17.1

   Ertunç Öner

   Firma tasarımların şu anda yayınlanmayacağını bildirdi.

   Reply
 17. 18

  Halil Evren

  Çalışmam dereceye giremediği için paylaşıyorum.

  3D Sunum
  https://i.hizliresim.com/rOa8ym.jpg

  Full Ambalaj
  https://i.hizliresim.com/azaMgQ.jpg

  Ön Kısım
  https://i.hizliresim.com/LbXgRo.jpg

  Kazanan arkadaşları tebrik ederim.

  Reply
 18. 19

  Murat

  Firma tasarımları şu anda yayinlayamaz çünkü ortada tasarım olmadığına eminim ödüller ya eş dosta verildi yada bedavaci zihniyet düzenleme istedi. Jürisinde tasarımcı olmayan yarışmaya girmek hatadir zaten

  Reply
 19. 20

  Ensar Alp Karadağlı

  Arkadaşlar markayla hiç bir tanışıklığımız yok ama ödül aldım (merak edenler için yazayım)

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır...