Related Articles

10 Comments

 1. 1

  ertugrul

  yine körler iş başında

  Reply
 2. 2

  onur

  bunun için yarışma mı düzenlediniz?

  Reply
 3. 3

  İsyankar47

  Biraz vizyonunuz olsun ya bu ne abi

  Reply
 4. 4

  dakota

  Yaratıcılıktan, oran orantıdan, tasarımdan yoksun logonuzu keyifle kullanmanızı dilerim. Bir tasarımcı olarak her ne kadar kendime böyle yarışmalara katılmayacağımın sözünü versem de Türkiye’nin geri kalmış her şehrinde yaratıcılığa, eğitime dair en ufak bir kırıntının var olmasında katkı sağlayacak olma fikrinin önüne geçemiyorum ama sonucu her seferinde hayal kırıklığı oluyor. Fakat umudumu kaybetmiş değilim. Ülkemizdeki tüm üniversitelerin “eğitim kurumu” tanımının gereklerini yerine getirebildiği bir ülke olmamızı temenni ediyorum. Tüm değerlendirme kuruluna bol okumalı, eğitimle, bilimle dopdolu bir gelecek dilerim

  Reply
 5. 5

  tepki

  Madem eski logoya ekleme yapacaktınız, o kadar insanın emeğini neden sömürdünüz. Bu tip yarışmalarda benim bildiğim genç yeteneklere ödül verilir ve arkadan gelenler teşvik edilir. siz körler kurulu baya dost işi yapmışsınız. Yazık gerçekten

  Reply
 6. 6

  GF

  Bu ne ya? Bu nasıl bir saçmalıktır. Gerçekten çok sinir bozucu, tekrar tekrar baktım inanamayıp. Bunu seçen Güzel Sanatlar Bölümü’nün hocalarının da beş para etmediği anlaşılıyor. Çakma üniversitelere çakma hocalarla bu kadar. 10 yaşındaki çocuğa söylesen bundan iyisini yapar. Fikir orijinal gibi gelebilir ama değil, Shutter’a yaz, Google’a yaz bu fikirden binlercesi var. Fikir yine de bir bakış açısı olarak kabul edilebilir ama o grafik çalışmayı az biraz grafik öğrenmiş çocuk bile yapmaz. Buna bakan çocuk bile olmadığını görür. Yazık o para, sallamasyon tasarım yapan birine değil, hakeden birine gitseydi. Bu ülkede yarışmaya katılacaksanız önce jüriye bakın. Tasarım ve sanat alanlarında kendini kanıtlamış isimler yoksa ya özellikle basit ve kötü işler yollayın ki şansınız olsun. Türkiye zaten görsel, kültürel fukara bir ülke olduğundan çoğunluk bu nasıl zevksizlik dediğiniz işleri bu nasıl güzelliktir diye alkışlıyorlar. Bunu zaten Türkiye’nin tüm şehirlerinin hemen her yerinde de görebilirsiniz.

  Reply
 7. 7

  vay be

  Görünce gerçekten şok oldum. Ne diyeceğimi şaşırdım. Değil birinciliği hak etmek, ben ortada tasarım bile göremiyorum. Dilim varmıyor söylemeye ama ne geçiyordu aklınızdan? Şu çalışmayı(?) fakültede bilgisayar kullanan herhangi birine deseniz, o da sizin için yapardı.

  Logo yarışmalarında mimari ve diğer yarışmalarda olduğu gibi kesinlikle bir rapor tutulmalı. Hangi logo neden elendi de bu logo 1. seçildi? Açıklama raporu olmayınca türlü türlü senaryolar geliyor insanın aklına.

  Yarışmaya katıldığım logoyla gerçekten gurur duyuyorum.

  Reply
 8. 8

  Ebru

  Kopyala -yapıştır bir çalışma olmuş. İlave bir tasarım katkısı görünmüyor.

  Reply
 9. 9

  *****

  Sanırım logoyu tasarımcı değil, tıp öğrencisi yapmış yazık

  Reply
 10. 10

  POSTER

  Tıp öğrencisinin yaptığı bir logo, şu anda Hacettepe’nin logosu. Hatırlatırım.
  Tabi bu logo facia o ayrı.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır...